Her yer olur, ama yatak asla!

Boncuğum uyku maceraları da, yemek maceralarını aratmayacak şekilde tam gaz devam etmekte. Uyku ile ilgili ne tip bir macera mı olur? Ayol miniğim daha 6 aylıkken, muhallebisini yerken koltuğunda uyuyakalmıştı da, günlerce gülmüştük bu duruma. Sonra bir gün denizde uyuyakaldı miniğim. Allahtan o anı görüntülemiştik de ben de bu blog sayesinde kayıt altına alabilmiştim. Anımsamak için tıklamak yeterli:)

Miniğim uzun süredir gündüz uykularını azaltma çabası içinde sanırım. Özellikle haftasonları, “ben uyurken bunlar benim oyuncaklarımla parti veriyorlar galiba” düşüncesiyle olsa gerek günde 2 kere uyuması nadiren olmaya başlamıştı. Başında 1 saat – 1,5 saat bekledikten sonra yıpranan sinirlerimiz doğrultusunda ya kendisini araba ile dolaşmaya çıkarıyorduk ya da “uyumazsa uyumasıni ne yapayım yani” feryatlarıyla yatağından kaldırıyorduk.

Miniğimin bugün hem diş ağrısı var hem de bu sabah itibariyle hayatında ilk defa nezle ile tanıştı. Ama gelin görün ki harika bir hava var dışarıda. Hiç esinti yok ve güneş sıcacık. Bunun üzerine Gürkan oğlumuzu parka götürme kararı aldı. Hasta olduğu için yarım saat kalır gelirler diye düşünmüştüm. Ama gelin görün ki durum öyle olmadı. Dakikalar ilerledi ilerledi, baba-oğuldan eser yok. Eve teşrif buyurduklarında, dışarı çıkalı 1,5 saat olmuştu. Ama o da ne, miniğim arabasında uyuyor. Önce biraz tuhaf geldi bu durum. 2 dakikalık yolda mı uyumuştu??? Sonra Gürkan oğlumuzun son bombasını patlattı: Kendisi bu seferde salıncakta uyuyakalmış:)

Böylece oğlum muhteşem üçlüyü tamamladı: yemek yerken mama sandalyesinde, denizde ve salıncakta…

Acaba oğlum şu mesajı mı vermeye çalışıyor:

Ben aslında çok uyumluyum, her yerde de uyurum. Ama sakın sakın sakın beni yatağa koyma, bozuşurum!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: