Sabahları

 

Sabahları minnoşum terörist yaklaşımını sergilemeye aynen devam ediyor maalesef. Uyandığını bize, tonu gittikçe artan “ııh”larla belirtiyor. Eğer kendisi için uygun sürede bizden bir yanıt gelmezse, çığlık-ağlama karışımı sesler çıkarıp sadece bizi değil, tüm apartmanın hatta mahallenin uyanmasını sağlıyor.

Tabii biz de bu durumu göze alamadığımızdan, duyduğumuz ilk “vık”la beraber yataktan düşme pahasına zıplayıp, yanına uçuyoruz. Yine de yanda gördüğünüz gibi gayet sevimsiz bir ifade bizi bekliyor oluyor…

 

 

Minnoş yumurta yemekten hiç hoşlanmadığı, düzeltmek gerekirse, ömrünü üzüm, siyah zeytin ve ekmek ile geçirebileceğini düşündüğü için, sabah kalkar kalkmaz kahvaltısını hazırlıyoruz. Bütün gece birşey yemediği için acıkmış olduğunu ümid ederek acısız bir kahvaltı seansı hayal ediyoruz. Genelde hayal olarak kalıyor maalesef.

Binbir şaklabanlık, oyun vb uygulamalar ile kahvaltısını bitirmeyi başaran oğlumu hemen akabinde ödül mahiyetinde sabah kahvesi pardon sabah sütü bekliyor…

Annesinden önce koşar adım odasına gidip, emzirme koltuğunun üstündeki herşeyi yere atıp, koltuğa tırmanıp sabır seslerle annesini bekliyor. Sonrası mı? Sonrası anne-oğul arasındaki aşk ve gülücük zamanı.:) 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: