İkinci defa hayvanat bahçesinde…

 

 

Hazır havalar hafif serinlemiş ama güneş cömert yüzünü gösterirken oğlumuzu hayvanlar alemine bir defa daha sokmak istedik. Daha önce bir kere babasıyla gezdiği hayvanat bahçesine bu defa ailece gidelim dedik. Hatta bu sefer yakın arkadaşlarımız da bizlere eşilik ettiler.

Oğlumuz en çok orangutanları sevdi. Öpücemmm, öpücemm diye çok ısrarcı davrandı. Kedi zannetiği siyah muhteşem tüylere sahip panteri sevemedi diye de ufak çaplı bir kriz çıkardı.

Tam şempanzelerin beslenme zamanına denk gelmemiz harikaydı. Çok yüksek bir duvarın arkasından, Nazlı, Şanslı ve adını anlayamadığım diğer şempanzelere seslenen bakıcı, hangi şempanze alkışlarsa ona muz attı. Doğrusu biz yetişkinler kefiyle izledik yemek yemelerini, taa ki yemek kavgasına tutuşan şempanzeler çığlıklar eşliğinde birbirlerine kovalayıp da Enis Bora’nın korkusu tavan yapana dek…

Fillerin olmaması hayal kırıklığı yaşattı, midilliye binmekten korktu, me’leyen minik kuzudan çekinip, su kaplumbağalarının neden karada olduğunu bir türlü anlamadı.

Ama genel olarak keyif aldı çok. Bu kadar çok hayvanın bu kadar geniş arazide ve bu kadar bakımlı olduğunu görünce ben de çocuklarımız için çok sevindim. Beklentimin çok üzerinde idi doğrusu.

Tüm anne ve babalara, çocuklarını ara sıra hayvanat bahçesine götürmesini tavsiye ediyorum. Çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılamaya davet ediyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: