Dilli düdük

Sizleri de aileleriniz yetiştirirken “ne! denmez efendim denir.” sloganı ile mi büyüttüler. Benim ailem kendimi bildiğim dönemde dahi bu cümleyi günde on kez tekrarlıyordu. Sanırım kötü bir öğrenciymişim ki halen “ne?!” diyiveriyorum. Ama tabii ki bu durum, oğluma aynı sloganı tekrar etmeme engel değil.

İtiraf edeyim bugüne kadar bu cümleyi söyleyip söylemediğimi bile farkındadeğildim. Bu sabaha kadar… Kendi koltuğuna kurulmuş,  tüm yorgunluğuna rağmen cırcır böceği gibi konuşan olgumun bir sorusunu anlayamayıp “ne?” diye sorunca olanlar oldu. Bebek ses tonuyla bazı harfleri yuvarlayıp bazılarının üzerine bastıra bastıra bombayı patlattı:

Ne denmez anneciğim efendim denir !!!????

Bugünün bombası tek değildi. Günlük uykusunu uyumadığı halde boatshow’a yani teknelere ve gemilere gitmenin heyecanı çenesine vuran oğlumuz sürekli sorgu sual içinde. Halbuki annesi ve babası, minnoşlarının tüm yol boyunca uyuyacağını hayal ederek neredeyse bundan emin olarak yola çıkmışlardı. Bu nedenle Enis Bora’yı sakinleştirme ve dinlenmeye ikna etmeye çalışan baba “ssstt,pssst” gibi seslerle şansını denemeye başladı. Amaç basit ve net; Enis Bora biran önce sussun ve uyusun. Aldığımız yanıt da bir o kadar netti:

Yaaa! sssst deme bana!

Bu son yorumun etkisinden henüz kurtulamamışken, yeni bir tanesinin sırada olduğunu nasıl tahmin edecektik ki! Gülme krizinden çıkıp biraz daha sakinleşince, acaba sorulara yanıt vermesek, sakinler mi diye düşünmeye başladık. Ama feci şekilde yanıldığımızı hemen anladık. Boracık baktı ki sorularına yanıt alamıyor, günün son bombasını da patlattı:

Yaaaa, sana soruyorummmmm babaaaaaaa

 Herkese mutlu pazarlar,

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. Süper ;o) Akıllı çocuk maşallah ;o)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: