Nerede o eski bayramlar?

Ne çok duyarız çevremizden bu cümleyi öyle değil mi? Kimseler ziyaret etmez, kapımız çalmaz oldu diye yakınılır sık sık. Mesafeler ve trafik, telefon ile kutlamanın bahanesidir. Devir cep telefonlarının devri. İtiraf edeyim bayram tebriği için ben de tüm iletişim kanalları arasından en çok cep telefonunu kullanıyorum, pek çoğumuz gibi. Tüm kişiselleştirilmelerden arındırılmış standart mesajlar alıp o mesajları olduğu gibi kendi telefon listelerimizdekilere iletiyoruz.

Çoğumuz komşularımızı bile tanımıyoruz, öyle değil mi? Evden işe, işten eve hızlı bir temponun içindeyiz. Marketlere gittiğimizde kaçımız bayram şekeri ya da çikolatası alıyoruz acaba?

Evet, belki geleneklerimizi aynen devam ettirme konusunda ailece biz de çok başarılı olamadık. Kapımız, bayram günlerinde  çiçek / mendil almak isteyen çocuklar tarafından nadiren çalınıyor. Bizler de çeşitli bahanelerle büyüklerimizin tamamını ziyaret edemiyoruz.

Ancak yine de bayram günleri, ailemiz ile geceli-gündüzlü vakit geçirmemizi sağlayan harika fırsatlar doğuyor. Bu özel günleri belki evimizde, belki ziyaretlerde, belki de şehir dışında geçiriyoruz. Nerede olursak olalım, üçümüz başbaşa birbirimize doyarak geçiriyoruz. Aklımızda ne yetiştirilmesi gereken bir sunum, ne yapılması gereken bir bütçe hesabı…Sadece “biz”.  

İster el öpmeye giderek, ister çekirdek ailelerimize doyarak, ağız tadıyla güzel bayram ve bayram tadında bir ömür hepimizi bekliyor olsun.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: