Full aktivite Enis Bora

Sen tut yıllarca çalıştığın otomotiv sektöründen, “artık arabalardan sıkıldım” diye ayrıl, bir oğlun olsun ve de araba delisi çıksın.

Oğlunun delisi bir anne böyle bir durumda ne yapar? Hemen Autoshow’a davetiye bulur ve 3 Kasım Cumartesi günü, haftasonu kalabalığına rağmen tüm riskleri göze alarak, itina ile Beylikdüzü’ne gider. Yol boyu minnoşla yapılmış olan tüm anlaşmalar ( uslu durulacak, her arabaya oturulmayacak, pusetten kendini kaydırıp çıkmayacaksın, annenin veya babanın muhakkak eli tutulacak) tahmin edeceğiniz üzere hiçbir işe yaramadı.

 Yaklaşık 5 saat boyunca o   arabadan bu arabaya koşan yer cücesi çevresinde kendisini görüntüleyen kameramanlara aldırış etmeden gönlünce şöför koltuğunda oturup direksiyonu çevirmenin keyfine vardı. Autoshow gezisi, biz yetişkinlerin enerjisi bitince tüm çığlık ve itirazlara rağmen son buldu.

 

Bir sonraki durağımız Merter’deki Atlantis Sirki idi. Uzun yıllardır klasik sirke gitmemiş bizler için bu aşırı düşük bütçeli sirkler çok fazla ilginç olmuyor ama doğrusu hedefimiz Enis Bora’ya yeni birşeyler göstermek olduğundan çok da önemsemedik. 2 saat süren sirkin ilk yarım saatinde minnoş, ne olduğunu/olacağını anlamaya çalışmakla geçirdiği için çok da sıkıntı olmadı. Ama takip eden dakikalar uykusu gelen miniğimin konsantrasyonunu sağlamak oldukça zordu. Hayvanlar ve merdivene çıkan adam en çok ilgisini çeken konular oldu. Uykusuzluk ve yorgunluk tavan yapsa da miniğim büyük bir kriz çıkarmadan ve uyuyakalmadan bu testi de geçti.

Bir günde hem Autoshow’a hem Sirk’e giden miniğim, ertesi sabah erkenden uyanıp spoara gitmeye hazırdı bile. Ama ya bizler?!

Eğer bu satırları okuyan gençler varsa, size sesleniyorum: Anne-baba olmakta geç kalmayın. Yoksa bir anda enerjinizin yetmediği gerçeği ile yüzyüze kalıveriyorsunuz:)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: